بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1000
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸

محققان موفق به تولید ژنراتوری شده اند که قادر به تبدیل آب دریا به انرژی برق است و این امر می تواند انرژی لازم برای فعالیت ربات های زیردریایی و سایر وسایل نقلیه ای که می خواهند در عمق دریا حرکت کنند را فراهم کند.

به گزارش مارین‌نیوز، شرایط دشواری که در اعماق دریاها وجود دارد، باعث می شود هدایت، تعمیر و نظارت بر وسایل نقلیه زیردریایی دشوار بوده و تامین برق آنها نیز با استفاده از کابل های بلند برق متصل به کشتی ممکن شود.

همین مساله هدایت زیردریایی ها و سایر وسایل نقلیه اکتشافی زیردریایی را دشوار کرده و قدرت مانور آنها را کاهش می دهد. لذا تحقیقات در مورد حیات در عمق دریاها و اقیانوس ها به دشواری انجام می شود.

محققان دانشگاه ECNU در شرق چین از آب دریا و نیز موادی همچون گیرنده های الکترون برای برقراری جریان الکتریسیته استفاده کرده اند تا دسترسی به منابع انرژی پایدار و قابل اتکا در زیر آب ممکن شود. کاتود مورد استفاده در این ژنراتور از ماده ای شیمیایی به نام نیل فرنگی ساخته شده است که شکل ظاهری این ترکیب، مانند بلورهای آبی تیره است.

ارزان بودن این ماده باعث می شود تا هزینه تولید برق از آب دریا پایین بیاید. استفاده از این ماده سرعت ذخیره سازی انرژی را هم افزایش می دهد. از سوی دیگر فرایند تولید برق بدین شیوه هم بی سروصدا است. محققان چینی امیدوارند این سیستم را در آینده نزدیک برای استفاده تجاری آماده کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

معرفی کتاب؛

عضو هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران:

رئیس کمیته دانشجویی انجمن مهندسی دریایی عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز