بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5220
تاریخ انتشار: آبان ۸, ۱۳۹۸

مدیر برنامه کلان پایش سواحل و آب های ساحلی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی:

مقصودلو باتاکید براینکه برای بهبود شرایط زیست محیطی دریاها باید از مدارس آموزش لازم را ارائه داد، گفت: در ایران باید در این زمینه فرهنگ سازی کرد.

به گزارش مارین نیوز، برنامه «زمین ۳۶۰ درجه» رادیو گفت وگو با موضوع دریای خزر و نقش کنوانسیون تهران در مقابل با آلودگی زیست محیطی این دریا و با حضوردکتر عبدالوهاب مقصودلو مدیر برنامه کلان پایش سواحل و آب های ساحلی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و استاد دانشگاه به روی آنتن رفت.

عبدالوهاب مقصودلو در آغاز درباره وضعیت آلودگی آب دریای خزر اظهار کرد: داده های پژوهشگاه ملی اقیاس شناسی درباره برخی از مواد آلاینده، نشان می دهد وضعیت دریاچه خزر چندان بحرانی نیست. یکی از دلایلی که برنامه های کلان در این پژوهشگاه اجرایی شد و جریان پیدا می کند پاسخ دادن به سوالاتی در حوزه آلودگی دریاها است. با توجه به پژوهش هایی که در حال انجام است، در آینده ای نزدیک می توانیم خیلی دقیق تر درباره خزر و دیگر دریاهای ساحلی بتوان نظر داد.

مدیر برنامه کلان پایش سواحل و آب های ساحلی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی درباره فعالیت این مجموعه توضیح داد و اظهار کرد: پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی به عنوان ساختارهای پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۷۱ تشکیل شد و در حال حاضر دپارتمان های مختلفی در حوزه زمین شناسی دریا، شیمی دریا، اقیانوس شناسی فیزیکی و شیمی، زیست شناسی دریا، مهندسی سواحل و همچنین حقوق و سیاست گذاری در امور دریا فعالیت می کند.

وی تصریح کرد: وظیفه و رسالت اصلی پژوهشگاه اقیانوس شناسی، تولید داده ها و دانش های بنیادی در زمینه علوم دریایی است تا این داده ها در اختیار سازمان های متولی قرار گیرد و در سطوح مختلف مدیریتی از آنها استفاده کنند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه برای بهبود شرایط زیست محیطی آب دریاها باید از مدارس آموزش لازم را ارائه داد. اگر در بسیاری از کشورها سیاست گذاری از بالا به پایین جواب می دهد، در ایران روند آنها گونه دیگری است.

انتهای پیام/.

سید یاسین حسنی ضیابری | برنامه «زمین ۳۶۰ درجه»

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی صورت خواهد پذیرفت؛

عضو هیات‌مدیره منطقه آزاد قشم در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

رئیس سازمان شیلات ایران:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز