بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 4209
تاریخ انتشار: شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

با تلاش سازمان ملل؛

محمدشریف پناهنده، صیادچابهاری که پنج سال در اسارت دزدان دریایی سومالی بود آزاد شد.

به گزارش مارین‌نیوز، محمد شریف پناهنده ظهر روز شنبه توسط سازمان ملل از دست دزدان دریایی سومالی آزاد شد. این خبر توسط جان استید، رئیس سابق واحد مقابله با راهزنی دریایی در هیات اعزامی سازمان ملل به سومالی، به خانواده پناهنده رسیده است. وزارت امور خارجه ایران نیز این خبر را تایید کرده است.

محمد شریف پناهنده و سه نفر دیگر آخرین بازماندگان از کارگران صیاد لنج سراج هستند که در فروردین ۱۳۹۴ به اسارت دزدان سومالی درآمدند. ۸ نفر از آنها تحت شکنجه و بر اثر گرسنگی و تشنگی جان خود را از دست دادند و یک گروه ۴ نفره آنها سال گذشته توسط ایران آزاد شد. جمال‌الدین دهواری، عبدالله نوهانی و ابراهیم بلوچ‌نیا همچنان در اسارت هستند.

آزادی صیاد چابهاری اسیر در اسارت دزدان دریایی سومالی

پروین صباحی، همسر آقای دهواری امیدوار است که ایران تلاش بیشتری برای آزادی سه صیاد دیگر به کار گیرد. او در مصاحبه با میدان می‌گوید: «آخرین تماس همسرم مربوط به یک ماه گذشته است و همچنان از ما می‌خواهند که پول آزادی آن‌ها را تامین کنیم اما مبالغ پیشنهادی دزدان خارج از توان خانواده‌هاست. همه ما نان‌آور خانواده خود را از دست داده‌ایم و در این مدت با تنگدستی و رنج دوری و با نگرانی از جان عزیزانمان زندگی کرده‌ایم».

او با اعلام نگرانی از وضعیت صیادهای اسیر می‌گوید: «من به دیدار یکی از صیادان آزاد شده رفتم و رد شکنجه‌های جسمی مانند کشیدن دندان‌ها، سوزاندن با آتش سیگار و زخم چاقو را بر پاهای ایشان دیدم. عزیزان ما چنین شرایطی را در گرسنگی دائمی تحمل کرده‌اند و ۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ما جز آزادی این سه بازمانده هیچ خواسته دیگری نداشته‌ایم».

محمد شریف پناهنده صیاد ۴۰ ساله اهل کنارک توضیحی درباره چگونگی آزادی خود نداده و گفته است: «یکی از دزدها نام مرا صدا کرد و گفت آزاد شده‌ام. می‌دانم این آزادی توسط سازمان ملل بوده اما نمی‌دانم چرا بقیه صیادها آزاد نشده‌اند».

منبع: میدان

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی صورت خواهد پذیرفت؛

عضو هیات‌مدیره منطقه آزاد قشم در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

رئیس سازمان شیلات ایران:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز