بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 3908
تاریخ انتشار: شهریور ۲۳, ۱۳۹۸

رئیس سازمان شیلات گفت:

رئیس سازمان شیلات در دیدار با استاندار گیلان گفت: یکی از کارآمدترین طرح ها برای ایجاد جهش در تولید و پرورش آبزیان در گیلان بهره گیری از ظرفیت تولید روستانشینان است که در حداقل شرایط می تواند تا ۸هزار تن تولید را محقق نماید و این رقم معادل کل ظرفیت فعلی آبزی پروری در گیلان است.

به گزارش مارین‌نیوز، رئیس سازمان شیلات کشور با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه و فراوان گیلان در تولید و پرورش انواع آبزیان در دریای خزر، رودخانه ها و مزارع پیرامونی دریا افزود: یکی از کارآمدترین طرح ها برای ایجاد جهش در تولید و پرورش آبزیان در گیلان بهره گیری از ظرفیت تولید روستانشینان است که در حداقل شرایط می تواند تا ۸هزار تن تولید را محقق نماید و این رقم معادل کل ظرفیت فعلی آبزی پروری در گیلان است.

نبی الله خون میرزایی از استاندار گیلان خواست با اتخاذ تدابیر لازم، زمینه تسریع در صدور مجوزهای لازم برای اجرای طرح های کوچک آبزی پروری در مناطق روستایی استان را فراهم کند.

 وی همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر طرح پرورش ماهیان خاویاری در ۲۲ استان کشور اجرا شده افزود: هم اکنون ۱۳۰مزرعه ی پرورش ماهیان خاویاری در کشور فعال است و سالانه حدود ۶ تن خاویار در این مزارع تولید و استحصال می شود.

اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در آب‌های ساحلی خزر در گیلان

در ادامه ارسلان زارع در دیداربا رئیس سازمان شیلات کشور گفت: توسعه آبزی پروری خارج از دریا و همچنین اجرای پروژه ی پرورش ماهی در قفس در دستور از اولویت های دولت در گیلان است.

وی با اشاره به  هدف دولت در برنامه ی ششم توسعه، برای تولید سالانه حدود ۲۰۰هزار تن انواع ماهی در قفس افزود: از این مقدار حدود ۸۰هزار تن سهم گیلان است که باید برای تحقق این هدف مهم تلاش کرد.

استاندار گیلان همچنین با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در آب‌های ساحلی خزر در گیلان در حال اجراست، تصریح کرد: سال گذشته حدود ۵۰تن ماهی در قالب این طرح در گیلان تولید شده و امسال این مقدار به ۵۰۰تن افزایش خواهد یافت.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی صورت خواهد پذیرفت؛

عضو هیات‌مدیره منطقه آزاد قشم در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

رئیس سازمان شیلات ایران:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز