بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 3899
تاریخ انتشار: شهریور ۲۲, ۱۳۹۸

اداره بزرگ تفریحی دریایی Great Barrier Reef اخیراً گزارش ۵ ساله خود را منتشر کرده است تا به جهانیان هشدار دهد به زودی باید با زیبایی های دریایی خداحافظی کنند.

به گزارش مارین‌نیوز، در بخشی از این هشدار آمده است: “میزان فعلی گرم شدن کره زمین اجازه نگهداری صخره های سالم دریایی را برای نسل های آینده نخواهد داد.”

وقایع گرمای شدید در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ باعث شد تا نیمی از مرجان های صخره بزرگ در استرالیا از بین بروند. افزایش درجه حرارت اقیانوس باعث می شود که مرجان ها، جلبک هایی را که زنده نگه می دارند، بیرون بریزند  و در نتیجه مزارع مرجانی کم رنگی که اکنون عادت کرده ایم ببینیم از بین بروند. این مجموعه بزرگ، شامل بیش از سه هزار صخره و نهصد جزیره مختلف است که به صورت نواری در در دریای مرجان در شرق ایالت کوئینزلند کشیده شده و در مجموع بیش از سیصد هزار کیلومتر گستردگی دارد. این مجموعه در سال ۱۹۸۱  در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است.

افزایش درجه حرارت دریا و موج گرمای دریایی تهدیدی برای مرجان‌ها

دیوید واخنفلد ، دانشمند ارشد این مركز در بیانیه ای گفت: “افزایش تدریجی درجه حرارت دریا و موج گرمای دریایی سریعترین تهدید برای صخره ها است و بالاترین خطر را ایجاد می كند.”  این گزارش به طور اتفاقی اندکی پس از آن منتشر شد که دولت موریسون آخرین وضعیت انتشار گازهای گلخانه ای ملی را اعلام کرد که نتایج این گزارش نشان می دهد میزان انتشار گازهای گلخانه ای در ۱۲ ماه گذشته طی سال ۲۰۱۳ از هر سال دیگری بیشتر بوده است.

شاید با خواندن این اطلاعات تصور کنید بودن یا نبودن مرجان های دریایی چندان مهم نیست. اما این صخره های مرجانی واقعا مهم محسوب می شوند. صخره‌های مرجانی بسیار ظریفند و به سادگی تخریب می‌گردند و سالها طول می‌کشد تا بازسازی شوند. برای مثال یک مرجان مغزی ۲۰ سال طول می‌کشد تا به اندازه سر یک انسان رشد کند.

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی صورت خواهد پذیرفت؛

عضو هیات‌مدیره منطقه آزاد قشم در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

رئیس سازمان شیلات ایران:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز