بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 3112
تاریخ انتشار: شهریور ۳, ۱۳۹۸

بیش از ۹۶ میلیون دلار درآمد ارزی از طریق صادرات میگو در سال ۹۷ نصیب کشور شد که با توجه بیشتر به این بخش و افزایش تولید می‌توان درآمد حاصل از این بخش را چندی برابر کرد.

به گزارش این مارین‌نیوز، تولید و پرورش میگو در کشور سابقه طولانی دارد که توانسته برای افراد زیادی در کشور تولید شغل کند و به منبع درآمد مناسبی با سرمایه کم تبدیل شده است.

لازم به ذکر است که میگو‌ها انواع گوناگونی دارند که در آب شور، شیرین و در مناطق گرم و سرد یافت می‌شود و بیش از ۳۰۰ گونه از آن‌ها در جهان وجود دارند.

در این بین می‌توان از ظرفیت مناطق ساحلی نهایت استفاده را برد و با استفاده از آب دریا بدون هیچ مشکلی به پرورش انواع میگو در مناطق ساحلی پرداخت.

همچنین با توجه به تغییرات نرخ ارز صادرات این آبزی می‌تواند درآمد ارزی قابل توجهی نصیب کشور کند که توجه به تولید میگو و استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور می‌تواند منبع درآمد مناسبی در شرایط فعلی اقتصاد به شمار رود.

بررسی میزان صادرات میگو در سال ۹۷ نشان می‌دهد که بیش از ۲۹ هزار و ۹۶۲ تن میگو به کشور‌های مختلف جهان صادر شده که درآمد ارزی ۹۶ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۲۷۴ دلاری را نصیب کشور کرده است.

لازم به ذکر است که ۲۵ کشور جهان خریدار میگوی ایرانی بودند که از جمله می‌توان به کویت، ژاپن، چین، امارات متحده عربی، تایلند و فرانسه اشاره کرد.

درحال حاضر استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، هرمزگان، و گلستان در زمینه تولید میگو پرچمدار هستند و درحال حاضر میگوی صادراتی در داخل کشور فرآوری و بسته بندی می‌شود همین امر باعث اشتغال زایی افراد بیشتری در این زمینه شده است.

با این تفاسیر ایران در زمینه صادرات و تولید میگو جایگاه ویژه‌ای در جهان دارد که توجه به این بخش و رفع موانع می‌تواند در بیشتر شدن روند صادرات و افزایش درآمد ارزی از این روش کمک کند.

همچنین در شرایط اقتصاد بدون نفت باید ظرفیت‌های صادراتی را بیش از پیش تقویت کرد تا بتوان جایگزین مناسبی به جای نفت برای رفع نیاز‌های ارزی یافت کرد.

منبع: میزان

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی صورت خواهد پذیرفت؛

عضو هیات‌مدیره منطقه آزاد قشم در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

رئیس سازمان شیلات ایران:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز