بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2351
تاریخ انتشار: تیر ۲۹, ۱۳۹۸

استاندار بوشهر گفت: سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود.

به گزارش مارین‌نیوز، عبدالکریم گراوند با بیان اینکه سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود. افزود: امور مربوط به واگذاری اسکله‌های لاور ساحلی و بندر عامری به سازمان بنادر انجام شود و اگر نیاز به پیگری در دولت هم داشت بنده با جدیت پیگیری خواهم کرد.

وی بیان کرد: سازمان‌های توسعه در کشور باید در عرصه توسعه بنادر و اسکله‌های در استان بوشهر فعال‌تر شوند و سرمایه گذاری کنند چرا که سرمایه گذاری در امور بندری و شیلاتی در استان بوشهر سودآور خواهد بود.

استاندار بوشهر ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های موجود استان شرایط خوب برای احداث اسکله‌های صادرات مواد معدنی است به ویژه در خورشهاب که این شرایط فراهم است لذا انتظار داریم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای ایجاد اسکله صادرات مواد معدنی در اسکله خورشهاب همکاری کند.

گراوند با قدردانی از پیگیری‌های نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: با همکاری نماینده مردم در مجلس، اتفاقات خوبی افتاده و امیدواریم با این همدلی و همکاری روند واگذاری اسکله‌های خورشهاب و لاور ساحلی به سازمان بنادر و دریانوردی انجام شود.

 توسعه استان بوشهر با دریا گره خورده است

وی گفت: بندر بوشهر ظرفیت‌های بیشتری دارد و بنده مخالف صادرات مواد معدنی از اسکله بندر بوشهر هستم چرا که باید کالا‌های مهم‌تر و باارزشتر از این بندر صادر شود و با ایجاد اسکله مواد معدنی در خورشهاب، صادرات مواد معدنی از این اسکله انجام شود.

استاندار بوشهر گفت: یکی از مشکلات موجود در کشور فرایند‌های طولانی امور اداری است که موجب می‌شود طرح‌های مختلف با تاخیر طولانی مواجه شود.

گراوند با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در حوزه دریا بیان کرد: توسعه استان بوشهر با دریا گره خورده است و اگر به ظرفیت‌های دریا توجهی نکنیم سایر استان‌ها از این ظرفیت سواحل بهره بیشتری می‌برند.

وی عنوان کرد: استان بوشهر با وجود بنادر متعدد نیازمند استفاده از این ظرفیت برای توسعه و اشتغال است و نباید طرح‌های حوزه دریا و بندر در استان با تاخیر مواجه شود.

استاندار بوشهر افزود: شهرستان‌های دشتی و تنگستان دو شهرستان مهم استان در زمینه فعالیت‌های بندری و گمرکی هستند و باید در کنار ظرفیت‌های موجود در شهرستان عسلویه از ظرفیت دریا و اسکله در این دوشهرستان هم بهره‌مند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی صورت خواهد پذیرفت؛

عضو هیات‌مدیره منطقه آزاد قشم در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

رئیس سازمان شیلات ایران:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز