بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5738
تاریخ انتشار: بهمن ۱۲, ۱۳۹۸

در ایام دهه فجر ۷ نشست و میزگرد تخصصی در حوزه علوم و فنون دریایی، اقیانوسی و جوی با تمرکز بر مسائل حوزه‌های دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان با حضور پژوهشگران، متخصصان و علاقه‌مندان این حوزه برگزار می‌شود.

به گزارش مارین‌نیوز، پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی، اولین و دومین نشست تخصصی ۱۲ بهمن ماه با موضوعاتی از قبیل نشانگرهای تغییر اقلیم در حوضه خزر، دریای خزر و چالش‌های اصلی آن، دلتاها، تالاب‌های ساحلی و چرخه‌های دریایی، پایش ساحلی و دریایی حوضه خزر، پرورش ماهی در قفس، ملاحظات زیستی، زیست محیطی و هیدرودینامیکی و روش محاسبه تراز آب دریای خزر برگزار می‌شود.

در دومین روز از دهه مبارک فجر، دو نشست تخصصی دیگر با موضوع پایش مناطق حساس ساحلی خلیج‌فارس با سنجش از دور، پایش تغییرات اقلیم و ضرورت ایجاد پایگاه داده تنوع زیستی، توزیع آلاینده‌ها در رسوبات شمال خلیج‌فارس، شیمی کربنات و اسیدی شدن با تاکید بر زیستگاه‌های مرجانی، زمین‌باستان‌شناسی سواحل شمالی خلیج‌فارس و استحصال آب دریا از کرانه خلیج‌فارس و دریای مکران، توسط محققان پژوهشگاه برگزار خواهد شد.

در ادامه این سلسله نشست‌ها، ۱۴ بهمن ماه نیز مباحثی از جمله پایش ساحلی – دریایی مکران، کشف فرصت‌ها برای توسعه دریا محور، مخاطرات ناشی از سونامی در منطقه مکران، بررسی اقلیمی پارامترهای جو بالا در خلال توفان‌های حاره‌ای شمال غرب اقیانوس هند، پایداری سواحل صخره‌ای مکران و میزگرد تخصصی دورسنجی دریایی و ‌استانداردسازی ضرایب برای محیط‌های ‌دریایی ایران، ‌توسط اعضای هیات علمی پژوهشگاه تشریح و مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد.

همچنین در بخش پایانی این برنامه‌ها در تاریخ ۲۰ بهمن ماه با حضور متخصصانی از دانشگاه شهید بهشتی، میزگرد تخصصی در خصوص سامانه‌ها و مدل‌های پیچیده اقیانوسی جوی و داده‌های بزرگ حاصل از آن ارائه و با حضور کارشناسان، دستاوردهای این حوزه به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

این سلسله نشست‌ها در راستای وظایف پژوهشگاه به عنوان مرجع ملی پژوهش‌ها و مطالعات اقیانوسی و با هدف توسعه آموزش‌های تخصصی و توجه دادن افکار عمومی و دانشگاهی به مسائل و مشکلات حوزه‌های دریایی، اقیانوسی و جوی در کشور تدارک یافته است.  

انتهای پیام/.

سردبیر | ایرنا

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

معرفی کتاب؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز