بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5719
تاریخ انتشار: بهمن ۱۲, ۱۳۹۸

عملیات تعمیرات اساسی تفکیک‌کننده فشار پایین (LP Separator) پایانه شناور فرآورشی کوروش، در ادامه تعمیرات اساسی ظروف فرآیندی واحد فرآورش و تثبیت نفت‌خام (Slug Catcher،HP Separator) با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش مارین‌نیوز، حجم زیاد ماسه در این ظروف در طی تعمیرات اساسی گذشته و از بین رفتن آندهای فداشونده، لزوم انجام این فعالیت‌ها را بیش از پیش ضروری کرده بود.نبود مسیر کنارگذر در طراحی اولیه برای تفکیک‌کننده فشار پایین باعث شد ضمن مطالعه و بررسی، بهترین شیوه برای اجرای مسیر Bypass انتخاب و با رعایت استاندارد و در قالب سیستم مدیریت تغییر (Management of Change)، اصلاحات انجام شود. همچنین تغییر پارامترهای عملیاتی برای استمرار در تولید با حفظ کیفیت منطبق با نفت صادراتی، در مرحله بعد حائز اهمیت بود.

پس از انجام جلسه هماهنگی و توجیه عملیات بین واحدهای مختلف شناور، گروه‌های کاری بر اساس شرح وظایف تشکیل و مراحل کار مشخص شد. بنابراین با نصب کنارگذر پس از آزمایش نشتی آن در نهایت با حفظ مشخصات استاندارد، تولید نفت در سرویس قرار گرفت. با آماده‌سازی‌های انجام شده تفکیک‌کننده فشار پایین ایزوله و همه مسیرهای ورودی و خروجی بسته، عملیات تخلیه مایعات و گاززدایی با تزریق نیتروژن انجام شد و پس از کسب اطمینان از ایمن بودن شرایط عملیات ایزوله کردن مکانیکی تفکیک‌کننده در دستور کار قرار گرفت.

در ادامه عملیات شست‌و‌شوی تفکیک‌گر فشار پایین آغاز شد. در این عملیات که در ۴ شیفت روز و شب ادامه یافت بیش از ۱۹ بشکه شن و ماسه از داخل تفکیک‌گر جمع‌آوری شد. همچنین در ادامه، همه آند‌های حفاظتی که از بین رفته بود با ۸ آند جدید توسط تیم جوشکاری در محل خود نصب شد. 

سپس تیم ابزار دقیق برای تعمیر، کالیبراسیون و سرویس ادوات ابزار دقیقی تفکیک‌گر فشار پایین وارد عمل شده و ساخت اسپول برای نصب ترانسمیتر و گیج دما که از پانچ‌های راه‌اندازی پروژه نیز بود به پایان رسید.پس از پایان همه کارهای تعمیراتی، برگرداندن Spade ها و blind ها به شرایط نرمال آغاز شد و با انجام آزمایش نشتی و مطلوب بودن نتیجه، تفکیک‌گر فشار پایین در مدار فرآیندی قرار گرفت.

انتهای پیام/.

سردبیر | شرکت نفت فلات قاره

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز