بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5229
تاریخ انتشار: آبان ۸, ۱۳۹۸

اردشیر ضابطی:

همکاران غواص تعمیرات زیرآب منطقه خارگ با تلاش و به کارگیری تجربه، مهارت و تخصص شغلی، محل نشت یک نقطه دیگر از خط لوله دریایی ۲۴ اینچ میدان ابوذر که در عمق ۱۶۰ تا۱۷۰ پایی (۴۹ تا ۵۱ متری) دریا قرار داشت را بدون قطع یا کاهش تولید و ایجاد آلودگی مهار نموده و تعمیر کردند.

اردشیر ضابطی رییس تعمیرات زیر آب منطقه در این زمینه گفت: تیم غواصی تعمیرات زیرآب منطقه خارگ به محض اطلاع و دریافت گزارش، با شناسایی و علامت گذاری محل نشت بلافاصله با پیشنهاد کارشناسان تعمیرات زیرآب و رهنمودهای رییس منطقه نسبت به افزایش فاز آبی خط ۲۴ اینچ با توجه به ساعت محل نشت و کاهش تفکیک آب همراه نفت از سکو توسط همکاران بهره برداری سکوی ابوذر اقدام نموده و در چند روز عملیات بدون هیچ گونه آلودگی نفتی و تنها خروج آب با فشار بالا از محل نشت، عملیات برداشتن پوشش سیمانی و پاکسازی های لازمه با به کارگیری ابزار هیدرولیکی و تجربه غواصان و سرپرستان تعمیرات زیرآب انجام شد.

به گزارش مارین نیوز، وی افزود: با توجه به حجم و فشار آب بسیار زیاد، همچنین در اختیار نداشتن نشت بند استاندارد و کارخانه ای، مشکلات زیادی عملا برای اجرا، مهار و تعمیر این نقطه ایجاد شده بود که در نهایت در روز جمعه سوم آبان به پایان رسید. به گفته آقای ضابطی، از سال گذشته تاکنون به دلیل شرایط خاص قرارگیری محل نشت و امکان اجرای فاز آبی؛ این دومین مورد تعمیر خط لوله به صورت در حال تولید و Online بوده که بدون هیچ گونه آلودگی نفتی انجام شده است.

گفتنی است، اجرای موفقیت آمیز این عملیات با هدایت، راهبری و تصمیم سازی روسای تعمیرات زیرآب آقایان اردشیر ضابطی و بهروز موحدی فر، تخصص، تجربه و مهارت سرپرستان ارشد عملیات دریا آقایان غلامرضا صلاحی عز و حسین جنگجو و مهارت و تلاش غواصان جان برکف تیم غواصی و تعمیرات زیرآب خارگ و بهرگان انجام شده است.

انتهای پیام/.

سید یاسین حسنی ضیابری | انرژی امروز

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز