بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 4204
تاریخ انتشار: شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

دبیرکل «آیمو» در مراسم روز جهانی دریانوردی:

دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی با اشاره به شعار این سازمان در سال ۲۰۱۹ مبنی بر «توانمندسازی زنان در جامعه دریایی» تاکید کرد: سازمان ( IMO) به عنوان بخشی از خانواده سازمان ملل متحد از برنامه اهداف توسعه پایدار همچون توانمندسازی همه زنان و دختران در مشاغل دریایی پشتیبانی می کند.

به گزارش مارین‌نیوز، کی تاک لیم، دبیرکل آیمو در افتتاحیه مراسم روز جهانی دریانوردی در شهر ساحلی کارتاگنای کلمبیا که محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانودی کشورمان در صدر هیاتی در این مراسم شرکت کرده است، خاطر نشان کرد: آیمو در نظر دارد در سال ۲۰۱۹، سهم مهم و قابل توجه زنان دریانورد در سراسر جهان را ترویج کند و به طور جدی پیشرفت در آینده و توانمندسازی زنان در همه حوزه های دریایی ارتقا دهد.

کی تاک لیم تصریح کرد: بسیار واضح است که بهبود مشارکت زنان در جامعه، به نتایج بهتر اقتصادی و اجتماعی منجر می‌شود. این موضوع در مورد جامعه دریایی نیز صادق است.

وی افزود: برای آیمو بسیار مهم است زنان در همه سطوح بخش دریایی از دسترسی برابر به فرصت‌ها برخوردار شوند، بنابراین تصورات سنتی را به چالش می‌کشد و اجازه می‌دهد تا صنعت حمل و نقل جهانی با استعدادترین افراد را به خدمت بگیرد.

دبیرکل آیمو همچنین تاکید کرد: به موازات فرصت‌ها و چالش های حضور گسترده‌تر زنان در مشاغل دریایی،  همانند گذشته، موضوعات دیگر در چارچوب وظایف اصلی آیمو  ازجمله پیشبرد حمل و نقل ایمن، محیط زیست پاک و دریانوردی کارآمد و پایدار، نیز ترویج می شود. 

وی با بیان “رویداد جهانی موازی روز دریانوردی بستری را فراهم می کند تا ذینفعان مهم جامعه دریایی گرد هم آیند و درمورد موضوعات مهم متقابل بحث کنند”، گفت: در راستای مضمون شعار امسال آیمو ، رویداد موازی سال ۲۰۱۹ توجه ویژه ای به  موضوعات مربوط به زنان در جامعه دریایی داشته و مسائل مرتبط را گسترده‌تر بیان می‌دهد.

به گزارش مارین‌نیوز، مراسم روز جهانی دریانوردی در کشور کلمبیا و در شهر کارتاگنا از  ۱۵ تا ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌شود و مطابق برنامه اعلام شده در این مراسم، سخنرانی‌ها و همایش‌ها در سه پنل مجزا دسته‌بندی شده‌اند: پنل اول به تأثیر حضور زنان بر جامعه دریایی و فرصت ها و چالش‌ها این حوزه میپردارد؛ پنل دوم مربوط به اهداف توسعه پایدار مرتبط با مدیریت اقیانوس از منظر دریایی است و در پنل سوم، به موضوع انقلاب صنعت دریایی در عصر فن‌اوری جدید پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز