بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 4051
تاریخ انتشار: شهریور ۲۴, ۱۳۹۸

مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره خبر داد:

مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با انجام یک هفته عملیات فشرده، چهار پروژه تعمیراتی، بازسازی و نوسازی توسط همکاران منطقه عملیاتی سیری در راستای پایداری تولید به پایان رسید.

 به گزارش مارین‌نیوز از شرکت نفت فلات قاره ایران، دکتر محمدحسین دانشفر افزود: با مشاهده نشتی در قسمت جذر و مدی رایزر ۱۶ اینچ سکوی ایلام، تعویض رایزر در برنامه منطقه عملیاتی سیری قرار گرفت. بدین منظور با تامین گاز مصرفی نیروگاه‌های منطقه از طریق عسلویه در روز جمعه ۸ شهریور، کلیه چاه‌های میدان اسفند بسته شده و چهار عملیات تعمیراتی هدفگذاری شده، با موفقیت به پایان رسید.

وی گفت: در این راستا با مشاهده نشتی در خطوط لوله فرسوده رایزر ۱۶ اینچ نفت و ۱۸ اینچ گاز سکوی ایلام در یک عملیات فشرده و سنگین تعمیراتی و با استفاده از توان داخلی تعمیرات دریایی شرکت و همت همکاران منطقه عملیاتی سیری و سکوی ایلام، توپک‌رانی‌های مورد نیاز در مسیر خطوط، برشکاری بخش فرسوده رایزر ۱۶ اینچ نفت و ۱۸ اینچ گاز بر روی سکوی ایلام انجام و با نصب قطعات جایگزین و سپس جوشکاری، سنگ‌زنی، تست تحت نظارت بازرسی فنی و رعایت الزامات کامل ایمنی، بازسازی و نوسازی این خطوط انجام و چاه‌های مربوطه در مدار تولید قرار گرفتند. 

 دانشفر با بیان اینکه به موازات انجام عملیات بازسازی و نوسازی یاد شده و استفاده از فرصت موجود، اسپیدگذاری و جداسازی تفکیک‌کننده ۷۱۰ جهت تعمیرات اساسی نیز انجام گردید، گفت: عملیات اسپیدگذاری و تخلیه فشار ظرف (لخته‌گیر) در تاسیسات خشکی جهت لجن‌روبی و بازدید داخلی آن نیز پس از آماده‌سازی مسیرهای ورودی و خروجی به موازات این عملیات انجام و پس از تمیز‌سازی کامل لخته‌گیر و آماده نمودن آن، گام دیگری در راستای انجام تولید ایمن و پایدار برداشته شد.

وی ضمن تشکر از همکاران محترم منطقه سیری به‌ویژه همکاران سکوی ایلام و تیم‌های تعمیرات تاسیسات دریایی، گفت: این عملیات فشرده که با استفاده از توان همکاران منطقه عملیاتی سیری و سکوی ایلام و به صورت کامل توسط تیم‌های تعمیراتی دریایی و خشکی انجام شد، در مدت یک هفته و زودتر از موعد برنامه‌ریزی شده به اجرا رسید که در نوع فعالیت‌های تعمیراتی دریا بی‌نظیر بوده و صرفه‌جویی قابل توجهی را متوجه شرکت نمود.

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

دریادار رستگاری:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز