بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2099
تاریخ انتشار: تیر ۱۵, ۱۳۹۸

رضا رحمانی، وزیر صمت با اشاره به عبور سالیانه ۳۴ هزار نفت کش از خلیج فارس از خانواده صنایع دریایی خواست که رونق تولید را در این بخش به عنوان یک رسالت ببینند.

رضا رحمانی، وزیر صمت در نشست خود با اعضای دبیرخانه و شورای عالی صنایع دریایی ضمن توجه به طرح تحول صنایع دریایی و توجه به ساخت داخل گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری نهضت ساخت داخل را همه رشته‌ها تعیین کرده‌ایم و یکی از این رشته دریاست و چون گستردگی در این حوزه زیاد است، مشکلات آن هم بیشتر است.

او ادامه داد: در گذشته کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همیشه علاقه به واردات داشت، ولی امروز باید به سیاست ساخت داخل رو بیاورد.

رحمانی با اشاره به اینکه تولید محصولاتی که در داخل تولید می شوند یا توانایی تولید در داخل را دارند قابل پذیرش برای واردات نیست گفت: ساز و کار تولید داخل باید مشخص شود.

او با اشاره به عبور سالیانه ۳۴ هزار نفتکش از خلیج‌فارس گفت: تولید و خدمات این نفتکش ها برای طرف های خارجی است که اگر به آن توجه شود، ارز آوری قابل توجهی را همراه خود خواهد داشت.

رحمانی با اشاره به رتبه ایران در صنایع دریایی بیان کرد: پتانسیل و سواحلی که ایران در دنیا دارد، منحصربه فرد است و باعث شده است که در کشتیرانی رتبه ۱۸ و در نفتکش رتبه ۱۳ را در دنیا کسب کنیم؛ ما باید توان خودمان را بالا ببریم و هرچه موانع در این میان وجود دارد باید شفاف مطرح شود.

وزیر صمت با اشاره به تسهیل تولید گفت: اگر برای تولید مشکلاتی وجود داشته باشد و نیاز به مصوبه هیات وزیران داشته باشد در کمترین زمان ممکن آن مصوبه را از هیات وزیران اخذ می کنیم و روی آن بسیار حساس هستیم و معتقدیم اگر توان تولید داخل داشته باشیم، ظلم به جوانان کشورمان است که به واردات توجه کنیم.

رحمانی در ادامه گفت: ما به عنوان وزارت صمت برتولید داخل حساس هستیم و به این منظور دفتری را برای پی گیری ساخت داخل در رشته های مختلف راه اندازی کرده ایم و امید داریم تا اخر سال ساخت داخل را رونق بدهیم.

او از خانواده دریا درخواست برگزاری نمایشگاه قطعاتی که از خارج از کشور می آید، را کرد.

وزیر صمت با اشاره به سیاست های ارزی گفت: اتخاذ سیاست های جدید ارزی به نفع ساخت داخل است و نوسان ارز بسیاری از تولیدات را توجیه پذیر کرده است اما واردات را نه.

او همچنین با اشاره به تامین مالی گفت: وضع مالی باید شفاف گزارش داده شود و آنچه شدنی است مطرح بشود و نباید دوباره از صفر شروع کنیم. اگر چه در باره صنعت ریلی هم فایناس مطرح شد و ما گفته ایم که تولید ۵۰ درصد از محصولات خیلی بهتر از واردکردن آماده محصولات است.

فرشاد مقیمی معاون صنایع هم در این نشست خواستار تجدید نظر تامین ارز از سوی بانک مرکزی برای صنایع دریایی و همچنین ثبت سفارش توسط کمیته شد.

منبع: ایلنا

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز