گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
هنوز کلیک می‌خورند!

تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1503
تاریخ انتشار: مرداد ۲۳, ۱۳۹۸

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی یکی از مصادیق تحقق رونق تولید است و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان پیمانکار مجموعه وزارت نفت در این پروژه عمل کرده و ساخت این سکو افتخاری برای ما و مجموعه وزارت نفت است.

به گزارش مارین‌نیوز، محمدباقر عالی اظهار کرد: سکویی که امروز بارگیری شد یکی از بخش‌های پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی است.

وی افزود: وقتی این سکو در فاز ۱۴ پارس جنوبی نصب شود روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز ترش استخراج، ۲۵ هزار بشکه میعانات و ۱۰۰ تن گوگرد به توان تولید کشور در حوزه گاز و انرژی افزوده می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این پروژه یکی از مصادیق تحقق رونق تولید است و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان پیمانکار مجموعه وزارت نفت در این پروژه عمل کرده و ساخت این سکو افتخاری برای ما و مجموعه وزارت نفت است.

عالی تصریح کرد: خوشبختانه به سهولت، سرعت و با هزینه کمتر و کیفیت بسیار بالاتر صاحب این تجهیز و سازه در مجموعه پارس جنوبی می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: فاز ۱۴ پارس جنوبی چهار سکو داشته، هر چهار سکو را مجموعه کشتی‌سازی فراساحل ساخته و وجه تمایز سکوی چهارم نسبت به سکوهای اول میزان بهره‌مندی از دانش فنی، توان تأمین داخلی و تعمیق ساخت داخل هم در مقایسه با سکوهای یک تا سه و هم در مقایسه با سایر سازندگان در سطح بین‌المللی خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: از فاز یک تاکنون کشتی‌سازی فراساحل به توان فنی و تکنولوژیکی رسیده که اگر امروز قرارداد را شروع کنیم و تأمین مالی آن مناسب انجام شود در ۱۸ ماه توان ساخت این سکو را داریم.

عالی خاطرنشان کرد: در مورد زمان ساخت این سکو نمی‌توان صحبت کرد دلیل آن‌هم این است که در برخی از زمان‌ها کاملاً حساب‌شده و برنامه‌ریزی‌شده برای کاری که در فاز ۱۴ و تنبک در حال انجام است سرعت ساخت تنظیم‌شده است اما اگر بخواهیم مقایسه کنیم زمان ساختش حتماً کمتر از سایر فازهاست.

منبع: ایسنا

تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران

توسط متخصصان شرکت نفت فلات قاره؛

دبیرکل «آیمو» در مراسم روز جهانی دریانوردی:

با همت و تلاش متخصصان دریایی کشور؛

در جلسه تودیع حمید بورد اعلام شد:

مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره خبر داد:

عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز