گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
هنوز کلیک می‌خورند!

تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1499
تاریخ انتشار: شهریور ۲۳, ۱۳۹۸

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی در شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس گفت: سومین سکوی فاز ۱۴ در یارد کشتی‌سازی شرکت ایزوایکو بندرعباس بارگیری شد.

به گزارش مارین‌نیوز، محمدمهدی توسلی پور اظهار کرد: خوشبختانه امروز بارگیری آخرین سکوی فاز ۱۴ در یارد کشتی‌سازی یا شرکت ایزوایکو بندرعباس انجام شد.

وی افزود: از چهار سکویی که به فاز ۱۴ پارس جنوبی اختصاص داده شده، دو سکو در حال بهره‌برداری است، سکوی سوم در حال بارگیری و آخرین سکو هم در بوشهر توسط شرکت صدرا در حال ساخت است و تا پایان نیمه اول سال ۹۸ همین عملیات را طی خواهد کرد و نصب آن انجام خواهد شد.

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی در شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس خاطرنشان کرد: با اضافه شدن این سکو به مدار تولید فاز ۱۴ پارس جنوبی به یک میلیارد فوت مکعب در روزی که هم‌اکنون از دو سکوی قبلی که ساختش توسط همین شرکت انجام شده، برداشت ۵۰۰ میلیون فوت مکعب معادل ۱۴ میلیون مترمکعب در روز گاز از میدان مشترک پارس جنوبی محقق خواهد شد.

فاز ۱۴ پارس جنوبی چهار سکو دارد

توسلی پور اضافه کرد: فاز ۱۴ پارس جنوبی چهار سکو دارد که درمجموع رسالت فاز ۱۴ برداشت دو میلیارد فوت مکعب در روز گاز از میدان مشترک پارس جنوبی است.

وی عنوان کرد: این دو میلیارد فوت مکعب بر عهده چهار سکو گذاشته شده که امروز شاهد بارگیری سومین سکو از چهار سکوی فاز ۱۴ هستیم.

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی در شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس بیان کرد: دو سکو در سال ۹۷ به تولید رسیدند، نصب‌شده و در حال بهره‌برداری است.

توسلی پور ادامه داد: این سکو آخرین سکویی است که در حوزه اختیار ایزوایکو بوده و سکوی چهارم در یارد صدرا در بوشهر در حال ساخت است و زنجیره تولید برداشت دو میلیارد فوت مکعب از میدان مشترک پارس جنوبی با این چهار سکو تمام خواهد شد.

منبع: ایسنا

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران

توسط متخصصان شرکت نفت فلات قاره؛

دبیرکل «آیمو» در مراسم روز جهانی دریانوردی:

با همت و تلاش متخصصان دریایی کشور؛

در جلسه تودیع حمید بورد اعلام شد:

مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره خبر داد:

عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز