بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1251
تاریخ انتشار: شهریور ۴, ۱۳۹۸

رئیس سازمان صنایع دریایی عنوان کرد: امروز سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع قطب تحقیق و طراحی در حوزه انواع سامانه‌های رانش است و موتور BMD900 و موتور برون‌نصب دریایی ۲۰۰ اسب بخار تولید کردیم و موتور ۱۳۰۰ اسب بخار تولید داخل را دریایی خواهیم کرد.

امیردریادار مهندس رستگاری در گفت‌وگو با این مارین‌نیوز، با بیان اینکه از زمان ساخت ناوشکن جماران، سازمان صنایع‌دریایی به حوزه پیشرانه‌ها ورود کرد ابراز کرد: در زمان ساخت ناوشکن جماران با مشکل سیستم رانش مواجه شدیم زیرا فروشنده، شیطنت کرد و موتور ناقص برای ما فرستاد. آن زمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، در بهمن سال ۸۸ دستور دادند که سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع روی مقوله سامانه رانش کار کند تا بتوانیم از این گلوگاه عبور کنیم.

رئیس سازمان صنایع دریایی اضافه کرد: بنابراین بدون فوت وقت، ۴ طرح در وزارت دفاع تعریف شد و سازمان صنایع دریای به‌عنوان متولی این حوزه به مقوله ورود کرد و اکنون به‌عنوان پیشروترین سازمان در کشور روی موتورها کار می‎کند به صورتی که موتور BMD900 و موتور برون‌نصب دریایی ۲۰۰ اسب بخار را تولید کردیم. موتور ۱۳۰۰ اسب بخار تولید داخل را دریایی خواهیم کرد. در حال تولید موتور واترجت هستیم و اکنون روی تیپ‌های دیگر موتورها کار می‌کنیم که هم درحوزه نظامی و هم غیرنظامی کاربرد دارد. همچنین با شورای عالی صنایع دریایی در راستای تولید موتور برون‎نصب ۵۵ اسب بخار برای قایق‎های تفریحی در حال مذاکره هستیم. در نهایت تولید موتورهای آلومینیومی در برنامه‎های آتی ما قرار دارد.

وی با تاکید براینکه علاوه بر موتورهای احتراقی و درون‌سوز که نام‎برده شد، در حوزه موتورهای الکتریکی هم کار کرده‎ایم گفت: به‌صورتی‌که از سرریز دانش موتورهای زیردریایی که موتورهای DC الکتریکی هستند به طراحی و توانمندی دیزل‌های BLDC رسیدیم که تکنیک روز دنیا است و در زیردریایی استفاده می‌کنیم. همچنین از سرریز این دانش ۳ الکتروموتور الکتریکی برای موتورسیکلت برقی، دوچرخه برقی و کولر آبی تولید کردیم.

رستگاری در پایان تصریح کرد: خوشبختانه امروز سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع قطب تحقیق و طراحی در حوزه انواع سامانه‌های رانش است و پروژه‌های بزرگی را یک به یک اجرا می‎کند. البته موتور را از صفر نمی‎سازیم که زمانبر شود بلکه موتورهایی را که در داخل بومی‎سازی شده است می‎گیریم و دریایی می‎کنیم.

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز